Özellikle büyük ve kapsamlı yerlerde çok sıklıkla kullanılan makaslı platformlar, hem hız hem de kolaylık sağlamaktadır. Yapılması çok zahmetli olabilecek işlemlerin çok kısa sürede yapılmasında katkısı bulunan bu ürünlerin birçok farklı çeşidi de bulunmaktadır. Kullanım amacına göre değişen bu ürün çeşitliliği ile her alanda kullanılmasının da önünü açmaktadır. Fazla yükseklik gerektirmeyen yerlere taşınacak ağır yükler için çekilebilir hidrolik makaslı platformların kullanılması uygun olacaktır. Ancak dikey hareket etme olanağının da olmasının istenmesi durumunda kendinden yürüyüşlü makaslı platformlar daha kullanışlı olmaktadır. Görüldüğü gibi makaslı platformların kullanılmadan önce yapılacak işlemin ne olacağı ve nasıl yapılacağı tam olarak bilinmelidir. Aksi durumda işlem daha da zorlaştırılmış olacaktır. Kullanılan makaslı platformların arızalanması durumunda hemen bildirim yapılmalıdır. Makaslı Platform Teknik Servis fonu da doldurulabildiği gibi telefon ile de iletişim kurulabilir.

Makaslı Platform Teknik Servis ile iletişime geçilmesi durumunda makinede bulunan arızanın ne olduğu ve arızalı parçaların neler olabileceği belirtilmelidir. Bilinmelidir ki birçok makaslı platform ürününün iki yıl garantisi bulunmaktadır. Bununla beraber üç ve altı aylık dilimlerde bakımlarının yaptırılması gerekmektedir. Garantisi olmayan ürünlerin bu bakımları makul ücret karşılığında yapılmaktadır. Bakımı yapılmayan ürünlerin güvenilir olmadığı da bilinmelidir. Bunun dışında yenilenme işlemleri de yapılmaktadır. Bilinmelidir ki kaliteli bir makaslı platform ürünün tüm bakımlarının zamanında yapılması durumunda en 10 yıl çalışmaktadır. Bu kapsamda 3 defa yenileme işlemine girmelidir.

Makaslı Platform Teknik Servis hizmetinde garanti kapsamın olan ürünlerin işlemleri ücretsiz olarak yapılmaktadır. Ancak ürünün hatalı kullanılmasından dolayı oluşan arızalarda ise garantisi olsa dahi ücret talep edilme durumu olabilmektedir. Ayrıca her türlü teknik servis yardımı da ücreti karşılığında verilmektedir. Arıza tespiti sonrasında parça değişikliği gerekmesi halinde de ayrıntılı bir rapor sunulabilir. Kiralama ve satın alma işlemlerinde iyi bir incelemenin yapılması gerekmektedir. Sağlam makaslı platform alımı için her türlü bakımı yaptırılmış ürünlerin tercih edilmesi çok daha sağlıklı olacaktır. Ayrıca bilinmelidir ki ürüne göre de bir fiyatlandırma yapılmaktadır. Her ürünün teknik servis bakım ücreti aynı olmamaktadır.