Manlift Ürünlerin her birisi garanti kapsamında yer almaktadır. Bu süre içinde periyodik bakımları ve yenileme işlemleri düzenli bir şekilde yapılmaktadır. Bu nedenle herhangi bir şekilde arıza çıkması çok mümkün olmamaktadır. Herhangi bir iş için ihtiyaç duyulan manlift aracının kiralanmadan önce iyi bir şekilde sorgulanması daha sağlıklı olacaktır. Her türlü bakımı yaptırılmış ve testlerden geçmiş olan ürünlerin kiralanması önemlidir. Bazı durumlarda uzun zamandır bakıma girmeyen manlift platformlarının da kiralandığı bilinmelidir. Bu nedenle kaliteli ve güvenilir yerlerden yapılacak kiralama işlemleri tavsiye edilmektedir. Son derece uzman bir ekip ile manlift teknik servis hizmeti verilen yerlerin tercih edilmesi daha az masraflı olacaktır.

Ürün kullanımı sırasında arızalanan veya sıkıntı çıkaran araçlar için hemen iletişime geçilmesi gerekmektedir. Teknik servis formunun doldurulmasıyla da olabilen bu durum için belirli numaralar da bulunmaktadır. Öncelikle birtakım bilgilerin verilmesi işlemin daha kısa ve sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Bu nedenle kullanılan ürün hakkında bilgi verilmelidir. Bununla birlikte oluşan arızanın ne olabileceği belirtilmelidir. Herhangi bir parçasında bozukluk ya da hasar olup olmadığı da önemli bir diğer ayrıntıdır. Verilen manlift teknik servishizmeti ile tecrübeli personelimiz kısa sürede arıza hakkında bilgiye sahip olmaktadır. Hazırlanan rapor ile yapılan işlemlerde sunulmaktadır. Garanti kapsamında olan ürünler de herhangi bir ücret alınmamaktadır. Garanti kapsamından çıkmış ürünlerde ise yapılan işe göre fiyatlandırma farklı olmaktadır. Parça değişimi gibi işlemlerin yapılmış olması durumu da bu farklılık da önemli bir etkendir.

Bununla birlikte bilinmelidir ki kullanım hatasından dolayı oluşan arızalar garanti kapsamında değerlendirilmemektedir. Bu nedenle bu ürünlerin uzman operatörler tarafından kullanılması gerekmektedir. Ürün hakkında yeterli bilgi ve donanıma sahip olmayan kişilerin kullanmasından dolayı çok büyük sorunların oluşabileceği de bir gerçektir. Bazı durumlarda çok daha masraflı sorunların yaşandığı da görülmektedir. Kullanımı sırasında birçok güvenlik önleminin de alınması gereken bir araç olan bu tarz ürünlerin herkes tarafından kullanılabilir olmadığı da bilinmelidir. Bunun yanında manlift teknik servis personellerinin de iyi bir tecrübeye sahip olan firmaların tercih edilmesi gerekmektedir.